Жителі Полтавщини проголосували за екопроєкти земляків

На Полтавщині завершилось голосування по програмі «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019 – 2021 роки». Процедура проведення “Екоініціатив” схожа на Громадський бюджет, що проходить у столиці України, вона також проходила онлайн з використанням систем електронного голосування. Проте, на Полтавщині ця програма присвячена саме підтримці місцевих екологічних ініціатив громад задля покращення екологічного стану довкілля в регіоні, підвищення екологічної свідомості та культури громадян. Всього на програму було подано 89 проєктів, з яких переможці розділять між собою 2 млн грн на реалізацію своїх ініціатив. Серед поданих екологічних проєктів є ініціативи з перероблення сміття, створення фруктових садів, очищення річок, облаштування екокласу, розвиток туристичного кластера, благоустрій вулиць та районів тощо. Загалом 29041 тисяча жителів Полтавщини віддали свої голоси за подані проєкти. Більшість з них голосували, проходячи ідентифікацію через ПриватБанк. Крім того, завдяки системі е-голосування жителі не тільки здійснили це у зручний для них спосіб – онлайн, але і зберегли папір на друк цих проєктів та матеріалів для голосування.
Така програма відбувається у рамках стратегій перетворення Полтавщини на Smart Region, край, де технології дозволяють приймати найкращі для громади рішення. На сьогодні Smart Region Полтавської області – це Єдина база проєктів, що фінансуються коштом бюджетів усіх рівнів. Крім “Екологічних ініціатив” до платформи Smart Region входять такі модулі: Шкільний громадський бюджет, Обласний конкурс проєктів розвитку тергромад Полтавської області та обласний Бюджет участі. Хоча голосування по “Екологічним ініціативам” вже завершено, попереду ще голосування по цих зазначених модулях, завдяки чому жителі Полтавщини мають змогу управляти розвитком свого краю.
Подібні голосування та долучення громади до процесу прийняття рішень через ІТ-інструменти є яскравим прикладом електронного урядування та його розвитку на місцях.

Дізнатися про подібні ІТ-інструменти для голосування у вашій громаді можна на сайті https://cid.center/e-solutions/