Smart City для 4 міст Донеччини: Дружківка, Бахмут, Слов’янськ і Торецьк

На минулих вихідних експерти компанії FDI Ukraine Микола Козлов та Костянтин Козарь взяли участь у семінарах програми Kyiv dialogue, присвячених темі Smart City, на Донеччині.

“Цього року ми обрали навчальний модуль для громад такий, як Smart City. По цій темі ми працюємо з 4 містами: Дружківка, Бахмут, Слов’янськ і Торецьк. Це запровадження електронних сервісів в управління містами, що допоможе в економічному розвитку та економії бюджету. Ми прагнемо досягти співпраці громад та місцевого самоуправління. Задача останніх – це впровадити нові технології для побудови Smart City, а задача громадськості і громад в цілому – популяризувати ці технології, навчити людей користуватися ними, пояснити для чого це потрібно”, – говорить асистент проекту Київський діалог у Донецькій області (Слов’янськ) Людмила Кожухова. 

На семінарі директор FDI Ukraine Микола Козлов презентував платформу для управління громадою Urbio. Це технологія є базою для громад і міст у побудові Smart City. На основі цієї платформи надбудовуються реєстри та інші інформаційні системи.

“З початком реформи електронного урядування, у містах та громадах України почали впроваджуватися різні інформаційні системи. Але згодом постало питання про те, що ці системи не інтегруються одна між одною та існують в ізоляції. Як результат, маємо “клаптикову автоматизацію” у країні.  Тому створення єдиної платформи з управління містом – це крок №1 до побудови Smart City. Це дозволяє громаді створити фундамент для електронного управління”, – говорить Микола Козлов.

“Багато міст, з якими ми зустрічалиись, заявляють про обов’язковість ведення реєстру територіальної громади від ДМС, хоча в постанові КМУ №207 жодного не має слова про такий обов’язок. За словами учасників проекту Kyiv dialogue, зокрема представників громади із Торецьку, їх інтерес до Smart City пов’язаний  тим, що місто хоче розвивати електронні послуги і налагодити комунікацію з жителями, у тому числі через телефонні технології”, – додає Костянтин Козарь. 

“Нам цікаво все, що допоможе спростити для наших людей отримання електронних послуг. Зокрема зараз, у нас є нагальна потреба у Реєстрі громад через необхідність взаємодіяти з відділом реєстрації, ЦНАПом, відділом архітектури та надавати якісно послуги громадянам”, – наголошує Галина Новикова, головний спеціаліст відділу організаційної роботи, діловодства, контролю та загальних питань м. Торецьк. 


Крім того, такі інструменти, на думку представників громад, дозволяють налаштувати діалог між владою, містянами і бізнесом. Одночасно, громади свідомі того, що не може бути одного інструменту для ОТГ, який вирішує все. Під кожну потребу громади потрібен свій ІТ-інструмент, наприклад, Реєстр громадян та адрес, Реєстр комунального майна, Картка жителя, та інші, або ж їх комплекс. Проте завдання всіх цих інструментів одне – спростити прийняття управлінських рішень, шляхом аналізу і візуалізації певних даних, забезпечення участі жителів у прийнятті важливих стратегічних рішень.

“Нам важливо за допомогою цих інструментів не просто отримати зворотній зв’язок, коли жителі коригують наші ініціативи, а й також, коли вони беруть безпосередню участь в реалізації цих рішень. Все, що влада робить на рівні комунікацій з громадськістю має бути максимально просто і доступно навіть з дому, без жодних бюрократичних зволікань, без корупції, без черг. Зараз те, що може вирішити ці завдання і найбільше цікавить нас, це Реєстр тергромади і з прив’язкою до адресного реєстру”, – говорить Вячеслав Самохвалов, Начальник відділу інформаційного забезпечення м. Слов’янськ.

Дізнатися більше, як громаді стати Smart City та який покроковий план до цього, ви зможете на нашому вебінарі, 30 липня.

Реєстрація за посиланням https://forms.gle/sKtxvmSsR4Y3VPit9