Ще ближче до смарт сіті: “файне місто” Тернопіль впровадило Реєстр громад

Літо стало особливо плідним для Тернопільської міської ради. 26 червня на сесії міськради було затверджено Положення про інформаційну систему «Реєстр Тернопільської міської територіальної громади». Таким чином, у файному місті створено, працює та наповнюється новітній Реєстр тергромади (РТГ) на платформі Urbio™. До Реєстру вже внесено дані про 206 тисяч мешканців та продовжується активна робота з наповнення РТГ.  

За словами міського голови Сергія Надала, у Реєстрі міститься інформація про всіх зареєстрованих тернополян. Основні завдання Реєстру громади – це інформаційно-довідкове та організаційно-технологічне забезпечення процесів реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичної особи, що здійснюється органами реєстрації у Тернополі. Реєстр громади був встановлений в рамках реалізації Концепції е-урядування, а також – це один із кроків в напрямку перетворення Тернополя на «Місто у смартфоні».

 Одна з найбільших переваг, яку отримали як влада, так і громада Тернополя від встановлення Реєстру – це переведення послуг, які надає міська рада, в онлайн формат. 

Більш того, завдяки Реєстру громад тернополянам відтепер не потрібно подавати для отримання соціальних послуг: 

 • Довідку про зареєстрованих осіб в житловому приміщенні
 • Довідку про склад сім’ї
 • Довідку про реєстрацію місця проживання

Про це йдеться у розпорядженні № 163 міського голови Про надання доступу до Реєстру від 10 липня 2020. Це стало можливим завдяки тому, що працівники управління соціальної політики Тернопільської міської ради отримали доступ до Реєстру громади та самостійно формуватимуть відповідні Витяги з реєстру. 

Тепер жителям Тернополя не потрібно звертатися у ЖЕК чи ОСББ для отримання цих трьох довідок, коли вони планують свій візит до управління соціальної політики Тернопільської міської ради (за умови, реєстрації на території громади Тернополя). 

Працівники соцполітики Тернополя, маючи доступ до РТГ, тепер можуть надавати такі послуги громадянам і не потребують жодних довідок від них: 

 • Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.
 • Допомога на дітей одиноким матерям.
 • Допомога особі з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю
 • Допомога особам, які не мають права на пенсію та інвалідам.
 • Допомога незайнятій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.
 • Субсидії на оплату житлово – комунальних послуг.
 • Адресна безготівкова допомога з коштів місцевого бюджету.
 • Технічні та інші засоби реабілітації особам з інвалідністю.
 • Інші соціальних виплат і пільг.


Нині Тернопіль разом з розробниками Реєстру працює над скасуванням цих довідок у сфері освіти.
А це значить, що батькам зовсім скоро буде непотрібно приносити такі довідки у школи та дитячі садки. Впровадження РТГ – це один з обов’язкових кроків переходу до смарт сіті, адже дозволяє надавати владі справжні електронні послуги без необхідності зобов’язувати громадян бігати з папірцями. 

Записатися на консультацію щодо Реєстру громади можна за формою https://forms.gle/wvjCF1XXXaHNRGBW8