Міжнародна компанія з кіберзахисту Hacken OÜ присвоїла програмам “Е-рішення для громад” статус “Високий рівень безпеки”

Міжнародна компанія з кібер-безпеки Hacken OÜ (Естонія) надала високий рівень безпеки (8 з 10 балів) програм проєкту “Е-рішення для громад”: Реєстр адрес, Реєстр громад, Реєстр комунального майна, Бюджетний модуль, який реалізується Центром розвитку інновацій за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Розробником програм є компанія FDI Ukraine та ЦІАТ. Також перевірку пройшов дата-центр “Парковий”, де працюють програми, якому теж присвоєно рівень високої безпеки. Про це йдеться в репорті аудиту компанії Hacken “Infrastructure Security Assesment Report”, здійсненим наприкінці грудня 2019. 

Методологія аудиту включала перевірку вихідного коду (Source code) чотирьох програм, які зараз встановлені та використовуються у 30 громадах України, що є учасницями проєкту “Е-рішення для громад”. Перевірка проводилася методом “grey box” на можливість хакерської атаки. Її результат підтвердив низьку ймовірність злому програм, високу якість програмного коду та унікальність. Проте, Hacken OÜ також надав свої зауваження щодо поліпшення програм, які будуть враховані, за словами розробників, найближчим часом. 

Аудит дата-центру “Парковий” підтвердив надійність системи захисту даних та відповідність стандартам “менеджменту системами інформбезпеки” ISO / IEC 27001. 

“Ми вдячні Hacken OÜ за аудит наших продуктів, та раді, що маємо оцінку незалежної міжнародної компанії з кібер-безпеки у 8 з 10 балів. Адже, з однієї сторони, це свідчить про високу якість та надійність програм для роботи з персональними даними та іншими чутливими даними громад, що, як наслідок, є аргументом для ОТГ довіряти свої дані нашим програмам. А з іншої сторони, ми маємо шанс рости далі, та удосконалювати наші програми. І що важливо, не тільки код, але і покращувати досвід користування такими ІТ-інструментами завдяки стратегії “customer experience service”. Ми зараз активно збираємо відгуки громад, аби врахувати це надалі у розробці, – розповів голова правління Центру розвитку інновацій Сергій Лобойко.