ІТ-інструменти для Smart-громад

Центр розвитку інновацій за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» організували та реалізували проект – “Е-рішення для громад”.

Мета проекту – допомогти громадам працювати з даними – бюджетними, демографічними, економічними та ін., аби перейти від ручного управління до використання сучасних технологій.

300 громад з 23 областей України подали заявки на конкурс. Лідерами з подачі заявок виявилися Черкаська, Запорізька та Сумська області. Проте дійти до фіналу, виконавши домашні завдання та публічно презентувавши Індивідуальні плани впровадження та регіональні кластери, змогли близько 60 представників ОТГ з усієї України. Половина з яких отримає можливість впровадити ІТ-інструменти для управління у своїх регіонах, а саме: реєстри обліку громадян, майна, адресний реєстр, сервіси бюджетного планування, інструменти роботи з інвесторами та ін.

Одним з розробником таких інструментів та головним ІТ-експертом проекту стала компанія FDI, яка спеціалізується на втіленні у життя продуктів Smart City, завдяки єдиній автоматизованій платформі URBIO™. Українські громади мають нагоду перевести всі дані у електронний уніфікований вигляд та помістити їх до необхідних реєстрів: територіальних громад, комунального майна, реєстру обліку адрес та ін.

Це дозволить бачити тенденції по зміні даних та будувати прогнози на майбутнє.

“Якщо відкинути ідеологічні питання, коли громади хочуть реалізувати Smart City, але немає концепції, то лишаються технологічні перешкоди: відсутність інтеграції між ІТ-рішеннями, відсутність єдиних реєстрів. Як результат, ми маємо “клаптикову автоматизацію”: багаторазове введення і дублювання даних, старі, незмінені бізнес-процеси, висока вартість підтримки систем, неможливість отримання консолідованої та достовірної інформації по всій територіальній громаді.

ІТ-інструменти, які ми розробили для громад, дозволять їм аналізувати дані, розуміти, які рішення актуально прийняти сьогодні: якщо реєстр показує, що у цьому районі міста цього року збільшилась народжуваність то, очевидно, слід задуматися про будівництво дитячого садка, якщо його немає поблизу, адже через три роки буде вже пізно. Сьогодні наші ІТ-рішення вже використовуються у Києві, Одесі та Черкасах”, – говорить директор FDI Микола Козлов.