Хмарні реєстри для Херсонщини: FDI Ukraine та ЦРІ продовжуть перетворювати Херсонську область на smart region

Експерти проекту “Е-рішення для громад”  FDI Ukraine та Центр розвитку інновацій представили концепцію побудови архітектури місцевої системи даних на Херсонщині та перші результати впровадження базових реєстрів.

31 жовтня відбулася нарада з головами ОТГ херсоньскоі області за головуванням губернатора області Юрія Гусєва. Учасники наради розглянули питання створення безпечної Херсонщини, розвитку гео-просторових даних, а також впровадження хмарних реєстрів: Реєстру громад та Реєстру адрес.

Про особливості впровадження цих базових реєстрів для громад розповів експерт FDI Ukraine та Центру розвитку інновацій Костянтин Козарь.

“Ми розуміємо, що для громади важливим критерієм у виборі технологій є можливість заощаджувати за їх допомогою. Рішенням, що відповідає цьому критерію є використання хмарних реєстрів, адже зникає потреба витрачати кошти на сервери (коли мінімальна вартість мікросерверної частини – 500 тисяч гривень), більше не потрібен адміністратор (10К/місяць), та зрештою, не потрібно купувати сам реєстр, коли є доступ за щомісячної підписки до його хмарного рішення”, – розповів Костянтин Козарь.  

Також він представив проміжні результати впровадження таких реєстрів у 10 ОТГ Херсонської області, які долучилися до проекту “Е-рішення для громад”, що реалізується Центром розвитку інновацій за підтримки програми “U-LEAD з Європою”.