FDI розробили онлайн-сервіс для Kyiv Smart Card

Єдиний електронний проїзний для транспорту в Києві: де купити і як користуватися.

Єдина електронна картка, якою в Києві можна заплатити за проїзд як у метро, ​​так і в комунальному наземному транспорті, нарешті надійшла в продаж. З 1 лютого Kyiv Smart Card можна придбати і поповнити в касах на 10 станціях столичної підземки..

Де купити електронний проїзний і як його поповнити

Нам вдалося обзавестися довгоочікуваним електронним проїзним в касі на “Хрещатику”. Вартість самої картки – 50 гривень, при поповненні на велику кількість поїздок діють такі ж знижки, як в метрополітені: при купівлі до 10 вартість кожної обійдеться в 8 гривень, а якщо поповнити картку відразу на 50 – 6,5 гривні, пояснила кореспонденту сайту “Сегодня” касир в метро. А ось поповнити її можна поки тільки в тих касах, де вона продається, або через інтернет, зареєструвавшись на сайті transport.kyivcity.gov.ua.

“Ще можна поповнювати в спеціальних автоматах, – пояснила співробітниця метро, ​​показуючи на біло-синю “будочку”, що стоїть в кутку касової зали, – якщо знайдете такий, що працює”.

Зараз термінали, в яких можна буде самостійно купити або поповнити Kyiv Smart Card, а також разові талони з QR-кодом, можна помітити на декількох станціях, в тому числі і на “Вокзальній”, де транспортну картку наразі не продають.

Однак, ці “будочки” наразі не працюють. Як пояснили “Сегодня” в департаменті інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, їх запустять після налагодження системи.

“Вони будуть підключені найближчим часом після тестування їх внутрішньої прошивки. Окремо будуть підключені комерційні термінали, в яких поповнюють мобільні телефони. Після досягнення певних юридичних домовленостей, в них буде можливість поповнити транспортну картку”, – розповіли нам в департаменті.

Наразі єдину транспортну картку можна купити в касах на “Хрещатику” (вихід на однойменну вулицю), “Театральній”, “Майдані Незалежності”, “Академмістечку” (перший вихід), “Лісовій” (перший вихід), “Арсенальній”, “Теремках” (другий вихід), “Видубичах” (другий вихід), “Сирці” і “Почайні”. Найближчими днями каси, в яких обслуговують Kyiv Smart Card, забезпечать спеціальними наклейками, а в подальшому її можна буде купити на всіх станціях метро, ​​в кіосках “Київпастрансу” та спеціальних автоматах.

Як заплатити за проїзд електронною карткою: перевірено на собі

На час перехідного періоду, поки разом з єдиними картами працюють і картки метрополітену, пройти за Kyiv Smart Card можна буде через турнікети, на яких буде спеціальна синя наклейка. І тут виникли труднощі: проект е-квитка запущений нещодавно і наразі такі турнікети в меншості. Наприклад, на пропускному пункті станції “Контрактова площа” з боку Верхнього і Нижнього валів він виявився єдиним і …вимкненим.

“За єдиною карткою у нас працює турнікет №2, зараз він зламаний. Скоро полагодимо, але зараз пройти вийде тільки за нашою карткою”, – пояснив співробітник станції.

Тим часом на станції швидкісного трамвая “Старовокзальна” проблем не виникло: тут для єдиної транспортної картки налаштували ті ж турнікети, які вже працювали для Картки киянина.

Система пропуску зреагувала на карту моментально, “повідомивши” термін її дії, і дозволила прохід.

Вийшло заплатити електронним квитком за проїзд і в тролейбусі №27: після прикладання карти до валідатора з’явилося повідомлення “Картка дійсна”, а значить – оплата зарахована.

Щоправда, наразі Kyiv Smart Card в наземному транспорті – рідкість, і використання синьої картки для оплати проїзду здивувало кондуктора.

“Що це ви таке прикладаєте, це ж не карта киянина!” – поцікавилася вона, побачивши, що ми використовуємо нову картку..

На неготовність кондукторів до новинки в соцмережах скаржаться й інші пасажири.

“Одного разу кондуктор нервувала, казала, що не працює. Я підніс ще раз і попросив прочитати, що написано”, – пише киянин Дмитро Пилипенко.

А ось контролери шукатимуть “електронних зайців” за допомогою спеціальних пристроїв, які звірятимуть дані з валідаторів про зареєстровані поїздки і звірятимуть з картками пасажирів. Електронний квиток буде дійсний до кінця рейсу, на кінцевих зупинках систему обнулятимуть, стираючи дані про активні поїздки. Тож “їздити колами” не вийде.

Як дізнатися, скільки залишилося поїздок на Kyiv Smart Card

До речі, на відміну від турнікета метролітена, валідатори в наземному транспорті не повідомляють про кількість поїздок. Однак, якщо поїздок на картці не залишилося – валідатор її не сприйме.

“Якщо ви порожню картку прикладете до валідатора в наземному транспорті – він покаже, що карта недійсна, а в метро просто не пропустить на терміналі. Тобто, ви дізнаєтеся, що на карті у вас коштів немає. Якщо це станеться в наземному транспорті – то ще до осені 2019 року ще можна буде купити талончик”, – розповіли нам в департаменті інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.

Також баланс і використання карти можна відстежити, зареєструвавши її в обліковому записі системи “КИЇВ ID”. Інструкції та адреса сайту, де це можна зробити, є на зворотному боці Kyiv Smart Card.

“Завести акаунт нескладно, там досить проста авторизація. Ви зможете там зареєструвати картку за пін-кодом, який на ній, і стежити навіть за історією поїздок. Наприклад, можна подивитися, куди їздила ваша дитина, якщо у неї ваша картка”, – розповіли в КМДА.

В IT-компанії, яка займається розробкою онлайн-сервісу Єдиного електронного квитка, нам розповіли, що зараз сервіс працює в режимі дослідної експлуатації.

“Природно, що виникають дрібні прогалини, але ми оперативно працюємо над їх усуненням. В кабінеті ви можете побачити всю історію покупки Kyiv Smart Card, заблокувати загублену картку або створити нову, наприклад, для мами, і самостійно її поповнювати”, – розповів Микола Козлов , директор FDI.

Раніше валідатори, встановлені минулого року в салонах громадського транспорту в рамках впровадження електронного квитка, почали зчитувати “картки киянина”. Тепер пільговики, які ними користуються, зобов’язані реєструвати свою карту при кожній поїздці.
Сегодня