Цифрова трансформація Херсонщини: ІТ-експерти розпочали підготовку громад

У понеділок, 9 вересня, експерти з електронного урядування та побудови Smart City команди Центру Розвитку Інновацій спільно з Херсонським Центром розвитку місцевого самоврядування провели перший навчальний воркшоп для громад Херсонщини.

Мета зустрічі – поширити досвід та експертизу проекту “Е-рішення для громад” серед сформованих та перспективних ОТГ Херсонської області.

Потреба у проведенні такого воркшопу була озвучена на презентації стратегії по перетворенню Херсонської області на “полігон апробації інновацій” новим Головою ХОДА Юрієм Гусєвим у кінці серпня.

“30.09 на селекторній нараді ХОДА, де ми були присутні, громади проголосували за Е-розвиток і новий курс керівника області пана Гусєва на здійснення цифрової трансформації Херсонщини. Для нас це був знак, що політична воля нарешті збігається з нашою місією про побудову Smart Ukraine. Стратегія обрана, а вже сьогодні ми втілюємо її на практиці разом із громадами Херсонщини. На воркшоп приїхали уповноважені представники з 30 громад. Ми ділилися досвідом та вчили користуватися базовими ІТ-рішеннями”, – розповів директор ІТ-компанії FDI Ukraine та експерт з електронного урядування Центру Розвитку Інновацій, Микола Козлов.

Експерт зауважив, що це не просто ціль і плани, а вже перевірені досвідом та випробуваний на практиці досвід пілотних громад з усіх областей, що взяли участь у проекті “Е-рішення для громад”, що реалізується Центром розвитку інновацій за підтримки програми “U-LEAD з Європою”.

Три громади Херсонщини вже є учасниками цього проекту, а тепер на шлях смарт-громад стали і решти ОТГ цієї області.

“Ми зараз працюємо у реєстрі, який надав нам паспортний стіл, але ми дуже раді були би долучитися до Проекту “Е-рішення для громад”. Найбільше, чого зараз бракує нашим програмам, які ми маємо від держави, і що ми маємо завдяки РТГ від Проекту – це швидкість та можливість бачити не тільки реєстрацію місця проживання, але і дані про дітей, які зареєстровані за цією адресою, їх вік, чи знаходяться ці діти або сім’я на контролі у інших служб. Також нам сподобалось, що нотаріуси мають доступ до реєстру і нам не треба ганяти людей за тими довідками. Зараз кожного разу, коли складається договір про купівлю-продажу, житель має йти до нас писати заяву, отримувати довідку, йти до нотаріуса і уточнювати ще інформацію по комунальним службам. Щорічно ми видаємо 13 тисяч таких довідок, що з РТГ зекономило би значно наш час, а у першу чергу – час і зусилля наших громадян”, – розповіла про переваги впровадження Реєстру громад для Херсонщини Оксана Дяченко, спеціаліст першої категорії відділу реєстрації Новокаховської міської ради. 

За словами її колеги, інспектору відповідального за реєстрацію Чорноморської сільської ради Лариси Ющенко, РТГ порівняно з іншими програмами, надає більше можливостей: інформація вноситься один раз, ми реєструємо людину і вона включається у всі потрібні звіти. 

Впровадження РТГ та Реєстру адрес, це перший крок на шляху до підготовку єдиної бази даних громади для переходу до управління на основі аналізу даних. 

“Зараз нам потрібно 5 раз внести одну і ту ж інформацію про людину у різні звітні  реєстри. А у РТГ є можливість робити це не тільки один раз, але і дуже легко. Це зручніше, ніж у реєстрі ДМС. Крім РТГ, нам ще потрібен Реєстр адрес, адже, база, яку ми отримали від енергокомпанії, створила нам більше проблем через неточності. Наприклад, є будинки, які мають однаковісіньку адресу, і це помилка, яка є у базі, і потрапляє до документів жителів. З Реєстром адрес, як ми впевнились, адерси будуть достовірними”, – поділилася враженнями представник Чорноморської сільської ради.